Polosa Podii

15 Березня 2019р.

Засідання Ради директорів у Мирогощанському аграрному коледжі

Чергове засідання Ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області відбулося днями у Мирогощанському аграрному коледжі.

Учасники засідання на чолі з головою Ради Романчуком Василем Прокоповичем обговорювали актуальні проблеми освітянської галузі у зв’язку з упровадженням Закону України  «Про освіту». Найбільш зацікавлено і жваво проходила дискусія, викликана проблемою реалізації у закладах вищої освіти дуальної форми навчання.

Саме цьому аспекту обговорюваних питань присвятив свою доповідь директор Мирогощанського коледжу Терновик Віктор Ярославович. Він поділився  напрацюваннями колективу даного закладу щодо проблем, які виникають у процесі реалізації відповідного положення Закону, розкрив переваги дуальної освіти , які сприяють поліпшенню підготовки молодших бакалаврів, практичному навчанню з максимальною орієнтацією на виробництво. На конкретних прикладах показав переваги дуальної освіти, зокрема, створення умов для забезпечення високого відсотка працевлаштування випускників, оскільки  їх фаховий рівень  відповідає вимогам роботодавця. Така форма освіти сприяє підвищенню рівня мотивації студентів в отриманні освіти, що є значною запорукою успішного оволодіння професійними навичками. За таких умов студент адаптується до виробничих відносин у колективі уже під час навчання. Важливим моментом є і те, що в оцінці випускника, його готовності до подальшої реалізації знань беруть участь безпосередньо роботодавці.

Перший заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Коржевський Петро Миколайович наголосив на необхідності ретельної підготовки керівників закладів освіти, всіх педагогів до реалізації вимог Закону України до проведення реформи освітянської галузі, зокрема, до підготовки нормативно-правової документації, укладання договорів з підприємствами, визначення контингенту студентів, а особливо до розробки і затвердження програм за конкретними спеціальностями.

На особливостях проведення зовнішнього незалежного оцінювання студентів коледжів та училищ акцентувала увагу учасників засідання головний спеціаліст управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Андрєєва Майя Миколаївна.

На завершення засідання було прийнято конкретні заходи щодо реалізації ключових положень Закону України в освітянській галузі.

Учасники засідання ознайомились з навчально-матеріальною базою та культурно-дозвіллєвими центрами закладу.

В.К. Процюк, методист Ради директорів

© 2019. Науково-методична рада ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Рівненської області

Please publish modules in offcanvas position.