Polosa Podii

13 Березня 2019р.

2019.03.13 Metod obedn Zav Viddilen10Методичне об’єднання завідувачів відділеннями

Освітяни Рівненщини активно включилися у процес реалізації реформ, що вже тривалий час відбуваються у цій галузі. Проте, учасники освітнього процесу закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації і досі перебувають у стані певної невизначеності, оскільки відсутня нормативна база щодо порядку,  форм , умов та особливостей здобуття фахової передвищої освіти. Мова іде у першу чергу про відсутність Закону України, який має регулювати суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права громадян на освіту, прав та обов’язків фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначати компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері фахової передвищої освіти.

Саме ці проблеми стали предметом обговорення на засіданні методичного об’єднання завідувачів відділеннями освітніх закладів І-ІІ рівнів акредитації нашої області, яке відбулося у відокремленому структурному підрозділі «Рівненський коледж Національного університету біоресурсів і природокористування» України. Його учасники ознайомились з навчально-матеріальною базою даного закладу, кадровим потенціалом, напрямами підготовки майбутніх фахівців. Про історію та перспективи розвитку коледжу присутнім розповів його очільник, Заслужений працівник освіти України Корсун Ярослав Петрович. Заступник директора кандидат економічних наук Царук Василь Юрійович розкрив перед учасниками особливості освітнього процесу в закладі, акцентував увагу на проблемах, що потребують вирішення, та пошуках і успіхах усього колективу.

Основна увага присутніх була зосереджена на проблемі місця коледжів у проекті Закону України «Про фахову передвищу освіту». Змістовну інформацію та коментарі з цього питання подав завідувач технічного відділення РК НУБіП кандидат сільськогосподарських наук, член Науково-методичної ради Люльчик Вадим Олександрович. Завідувач відділення загальноосвітньої підготовки Гуменюк Валерій Дмитрович поділився досвідом організації роботи відділення з підвищення ефективності освітнього процесу. Питанням організації роботи зі студентським активом та створенню умов для забезпечення основних напрямів діяльності були присвячені виступи голови обласного методичного об’єднання Мариніної Галини Семенівни та завідувачки відділенням Рівненського економіко-технологічного коледжу НУВГП Чачіної Галини Сергіївни.

У процесі обговорення винесених на розгляд питань членами об’єднання було подано ряд суттєвих пропозицій до проекту Закону «Про фахову передвищу освіту».

Процюк В.К., голова Науково-методичної ради

 

 

 

 

 

 

© 2019. Науково-методична рада ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Рівненської області

Please publish modules in offcanvas position.