Polosa Podii

16 Квітня 2019р.

2019.04.16 Metod obedn zarubigna Tehnicn4Засідання методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури ЗВО І-ІІ рівнів акредитації

16 квітня 2019 року на базі Рівненського Технічного коледжу НУВГП відбулося засідання методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, на якому були присутні представники п’ятнадцяти навчальних закладів області.

Тема засідання: «Принцип діалогізму – один з основних при вивченні зарубіжної літератури. Духовний діалог як найвищий принцип спілкування».

Вітальні слова були проголошені директором коледжу, кандидатом технічних наук Яцковим М.В.; заступником директора, Заслуженим працівником освіти України Осадчою Л.К.

До учасників методоб’єднання звернувся з вітанням методист Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, Заслужений працівник освіти України Процюк В.К.

Засідання було насиченим і корисним для кожного з присутніх. Тема, яка була запропонована головою методичного об’єданання, викладачем-методистом Чачіною Г.С., актуальна і визвала жвавий інтерес. І теоретичний, і практичний блоки засідання були цікавими.

Доповідь була представлена викладачем зарубіжної літератури технічного коледжу, старшим викладачем Черниш Л.М. Вона відмітила, що досліджуючою формою навчання рекомендується діалог, який відбувається на всіх етапах навчальної діяльності, внаслідок йде розвиток логічного мовлення, вміння студентів обгрунтовувати свою думку.

Як підтвердження матеріалу доповіді та думок, висловлених учасниками методоб’єднання – відкрите заняття на тему «Джон Майкл Грін – американський письменник, автор книжок для підлітків та молоді. «Провина зірок» – розповідь про історію кохання невиліковно хворих юнака та дівчини. Образи головних героїв.  Ідея цінності життя». Провела урок Назаренко Л.М. – викладач Технічного коледжу, викладач-методист.

На уроці відбувся справжній діалог між студентами, які  поділилися своїми поглядами, та викладачем, який майстерно керував розмовою.

Урок пройшов на високому методичному рівні. Було приємно спостерігати зацікавленість студентів в розкритті теми уроку.

В заключному слові голова методичного об’єднання Чачіна Г.С. відмітила високий рівень представленого матеріалу. Мотивація навчальної діяльності передбачає роботу, спрямовану на усвідомлення студентами конкретних дій.

Японське прислів’я справедливо підкреслює: «Якщо подарувати людині одну рибу –  вона буде ситою один день, якщо подарувати дві риби – вона буде ситою два дні, якщо навчити  її ловити рибу – вона буде ситою все життя». Студактивне заняття вчить учитися самостійно, стимулює пізнавальну діяльність, виробляє динамічний стереотип вчитися все життя.

В кінці засідання методоб’єднання методист Ради директорів Процюк В.К. відмітив позитивні моменти, актуальність форми заняття як діалог між викладачем та студентом.

Викладач з любов’ю, а не як стороння людина, спостерігає за кроками студентів дорогою пізнання. Саме таке ставлення дає студентам натхнення і навички, потрібні для навчання.

Чачіна Г.С., голова методичного об’єднання

 

2019.04.16 Metod obedn zarubigna Tehnicn

© 2019. Науково-методична рада ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Рівненської області

Please publish modules in offcanvas position.